Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prečo sú previerky sudcov tragický nápad (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

A sociálne cítiaci investori

sa tu len tak budú hrnúť .....Keďže všetko je relatívne a teda dá sa spochybňovať vyklonujme si v laboratórnych podmienkách zárodky kráľovskej rodiny,ktorí by pri ďalšom množení produkovali iba chodiace písma sväté. Realnejšie by ale bolo, aby sme si zvolili vlastného kráľa a jeho zbor poradcov- ľudovým hlasovaním. Ináč sa tých nevykydaných ***** len tak ľahko nezbavíme. A nie systém tzv štandardných politických strán, ktorí vedia využiť pre svoju potrebu rôzne vydierateľné politické vtierky.
 

 

tebe chlapčok asi ušlo že múdry a neomylný ľud si v "ľudovom hlasovaní" zvolil fica.
 

ale nepovedz...

myslis tych 25.6 % opravnenych volicov v parlamentnych volbach, ci tych 20 % opravnenych volicov v referende o strane k§§mer v prezidentskych? ktory ho v "ľudovom hlasovaní" zvolil.
tak ti musim pripomenut, ze v prvom pripade to bola stvrtina, v druhom patina toho "ludu a naroda spolu s proletariatom".
teda najmenej tri stvrtiny naroda malo akehosi halasza akurat tak v pate. vtedy. dnes este omnoho viac, ako nariadil aj najchudobnejsicm stoeurovym dohodarom platit dalsie vypalne na jeho socialne milionove hodinky a x-6. isteze aj ostatnych, co vsak nic nemeni na uvedenom fakte.
a bude horsie, bude horsie...
 

 

aha, a na tvoje hlasovanie určité príde aspoň 90 % voličov, lebo ho nazveš "ľudovým", však?
 

nie, ziadne neorganizujem

a co to meni na volebnej podpore 1/4 volicov pre halasza?
aha... ostatni mali este menej, co?
ale co to meni na volebnej podpore 1/4 volicov pre halasza?
 

 

snažím sa ti naznačiť, že sen všetkých frustrátov - mýtické ľudové hlasovanie príčinu vašich frustrácií neodstráni. ľud je spokojný s ficom a inak by to nebolo ani v ľudovom hlasovaní.
 
Hodnoť

Pán Kunder,

máte dosť skreslené a romantické predstavy o "bezpečnostných previerkach" Celé je to len Potemkinova dedina a nudná formalita bez ohľadu na to, či ide o predsedu Najvyššieho súdu, alebo inštalatéra, ktorý opravuje WC v objektoch SIS :-D NBU je zbytočný úrad a "previerky" by pokojne mohla búchať pečiatkou nejaká babča v podateľni a štát by aspoň ušetril desiatky miliónov ročne. Nejaké hĺbkové zisťovanie alebo "vŕtanie sa v súkromí" neexistuje. Spýtajte sa na NBU, koľkí ľudia nedostali previerku a z akých dôvodov. Samozrejme, že vám neodpovedia a budú tvrdiť báchorky, že "to zákon neumožňuje"
 
Hodnoť

 

Každý človek má právo sa rozhodnúť, či vyštuduje právo a rozhodne sa, že sa stane sudcom. Ak sa ním stane je jeho svedomím, či sa bude chovať morálne podľa zásad a rozhodovať bude podľa zákonov. Každý sudca vie čo robí. Je osobou "verejnou" mal by zniesť verejnú kritiku na svoju prácu, život a morálku. A možno toto bude jeden z impulzov, aby trochu "hodili spiatočku". A po čase sa to ukáže kde je pravda. Určite si nemôžeme myslieť, že Tí bohom vyvolení budú perzekuovaní aj keď bude robiť veci v rozpore s morálkou a zákonmi. Tak to je a tak to aj bude a môžeme sa na hlavy postaviť. Toto isté platí aj pre poslancov, starostov, primátorov... aby sa chovali tak ako hovorí zákon. Je to na každého slobodnom rozhodnutí do akej miery je ochotný ísť s vlastnou kožou na trh.
 

 

Problémom Slovenska je, že na rovnaké prípady sa nepoužíva rovnaký meter.
Príkladov z parlamentu je viac ako dosť ... stačí si pozrieť, ako pristupuje vládna strana k prešľapom svojich... keď o nich výbor ani nemôže rokovať.
V tom vidím problém previerok.
Slovenská úcta k právu a poriadku je blízka 0. Každý sa ho snaží využívať a ohánať sa ním iba vtedy, keď mu vyhovuje. Neexistuje niečo ako prirodzený rešpekt k právu.
Smutné, ale reálne.
 

 

Čo na to povedať - súhlas.
 

 

nič si nepochopil, článok si nečítal. vychádzaš z premisy že sudcovia sú skorumpovaní a bezpečáci v NBU a SIS si čestní. naivné.
 

 

Veľmi dobre viem o čom je súdnictvo to mi ver.
 

 

z tvojich príspevkov je zrejmé, že si sa neúspešne súdil a vdaka tomu sa z teba stal typický frustrát.
 

 

Práve naopak súdy sú mi v tomto naklonené, len musí byť človek veľmi dlho trpezlivý. Európsky súdny dvor hovorí, že spor, ktorý trvá viac ako 10 rokov nemá už opodstatnenie pre nikoho.
Ja stým nesúhlasím, lebo trpezlivosť ako sa hovorí ruže prináša, ale poznám prípady, ktoré s tým mali veľmi veľké problémy. 5 rokov keď nieje súd schopný vec rozhodnúť ( a pritom jednoduchý spor) je pre mňa nepochopiteľné rovnako, ako keď niektoré zložitejšie spory trvajú len 4 roky.
Ja si osobne myslím, že súdy sú u nás dostupné len pre ľudí, ktorí na to majú v prvom rade peniaze. Ak peniaze nemajú potom je problém. Problém pre obyčajných ľudí nastáva aj v prípade, že protistrana má tých prostriedkov viac.
Súdnictvo sa dá u nás v prvom rade do poriadku keď začnú sudcovia byť zosobňovaní za škody, ktoré spôsobia či už prieťahmi v konaní, procesnými chybami , alebo len tak že nedodržujú zákon. Tam by sa mohlo začať a nie inkvizíciami. Zlo plodí len väčšie zlo.
Mne osobne vadí, že tie náhrady škôd a ver, že sú veľmi vysoké každý rok idú z mojich daní. Toto je moja frustrácia.
 

 

5 bolo myslené 15
 

 

vysoké? nože daj sumu
 
Hodnoť

...

sudcovia ktorí súdili pred 89tym na základe politickej doktríny ešte súdia?
 

 

áno, predtým posudzovali sviečkovú demonštráciu ako výtržníctvo a dnes ako výtržníctvo posudzujú pálenie symbolov EU.
 
Hodnoť

Ak sa v tomto štáte dá niečo zneužiť

na upevnenie moci a vplyvu, tak to Smer a Fico zneužijú!
 
Hodnoť

 

Historickým oblúkom sa nám sem vracia doba, kedy ŠtB zbierala informácie a vo vhodnom okamihu sa "správne" použili.

Zároveň je to jasný dôkaz o smeráckej predstave nezávislého súdnictva, keďže výkonná moc bude hneď na začiatku rozhodovať o súdnej. Živo si viem predstaviť, ako Robo "nájde na stole" materiály, ktoré budú niekoho kompromitovať (čo pri Robovej schopnosti manipulovať, klamať a šíriť demagógiu je prakticky čokoľvek) a nepohodlný sudca bude poľahky odstránený.

Alebo ešte lepšie, každému kandidátovi bude hneď od začiatku dané najavo, čo na neho majú, v prípade ak nebude poslúchať....
 

1 2 >