Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Videli sme padať Harabina (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

Myslím,že sa

tešíme predčasne.HZDS je v súdnictve a v životnom prostredí zabetonované na 50 rokov dopredu.Stačí popozerať príbuzenské a kamarátske zväzky mladých sudcov.
 

demokracia

je boj a nic sa nestane samo od seba. To, ze padol nemenovany honorarny konzul Kosova na SK je vystrahou aj pre ostatnych vagabundov v talaroch, ze stare pravidla a zvyky mozu byt minulostou. Je to boj na dlhe trate, ale v narode vidno, ze je tu plno zdravych ludi a ked sa prilozi ruka k dielu mozeme sa stat z kriminalneho statu, demokratickym statom. Come on Slovakia.
 

Uplna pravda

Je pravdou, ako spomina clanok, ze bez mravencej prace MVO a medii, by nedoslo k takejto zavratnej zmene. Harabin bol hanbou sudnictva, ale si v nom vybudoval pevne klientelisticke vazby a vtierave&vulgarne praktiky, ktorych sa ostatni bali alebo sa chytili do siete, a bolo velmi tazke sa ho zbavit.Vynikajuca praca mimovladneho sektora a odvaha zvysku slusnych sudcov, dakujeme!
 
Hodnoť

Tak teda

dúfajme.
 

:))) Spero dum spiro!

Dúfam pokiaľ dýcham!
Nerada by som chválila deň pred večerom, ale pravdou je, že sa troška akoby rozvidnieva. Prezidentské voľby dopadli parádne, starý ujo pôjde konečne do politického odpadkového koša (aj keď asi ešte stihne napľuť do Ústavného súdu), nuž a táto (zatiaľ čerešnička na torte určite poteší.
Slušných ľudí síce zarazil a nahneval výsledok rokovaní Lavrov - Lajčák, po ktorých Lavrov zlomyseľne vyhlásil, že ho teší, že je Slovensko v Ukrajinskej kríze na strane Ruska. Nemyslím, že bol Lajčák týmto výrokom nadšený a či mu to pomôže v pravdepodobnej kandidatúre na post lady Ashtonovej - nevedno.
Myslím, že Kubiš za prvej ficovlády dokázal byť diplomatickejší a bol by to nejako vykrútil, ale pravda je, že v tej dobe nebol Fico tak otvorene a jednoznačne rektoskopický voči Putinovi.
Zostáva nám skutočne len dúfať, že to takto pôjde aj ďalej - a podstatne rýchlejšie.
 

 

RE: "Slušných ľudí síce zarazil a nahneval výsledok rokovaní Lavrov - Lajčák, po ktorých Lavrov zlomyseľne vyhlásil, že ho teší, že je Slovensko v Ukrajinskej kríze na strane Ruska"
- Nič proti Lajčákovi, ale S. Lavrov je v diplomacii osobnosť, ktorá vie, čo má a môže.

RE: "Nemyslím, že bol Lajčák týmto výrokom nadšený a či mu to pomôže v pravdepodobnej kandidatúre na post lady Ashtonovej - nevedno."
- Nemyslím si, že by minister ZV Ruska potreboval svojimi výrokmi nejak obzvášť ministra SR nadchýnať.
 

Lavrov proste

celkom nediplomaticky (načo by mrhal diplomaciou voči akémusi Slovensku) dal najavo, koho má okrúteného okolo prsta. A možno to ani nebol odkaz pre SK, ale pre zvyšok EU
 

 

Presne tak. Ťaháme za kratší koniec.
http://www.parlamentnilisty.cz...
 

Nemýľ sa.

Lavrov bol úplne precízne diplomatický. Povedal presne to, čo je vhodné z pohľadu Ruska. Teda presnejšie, v prospech Putina. On potrebuje Európu nejednotnú, roztrieštenú, rozmrzenú a politicky zamračenú. Čínskeho draka poškrabkal minulý týždeň za uchom a ubezpečil sa, že za prísľub ropy a plynu mu dá pokoj, Európu postaví do kúta a len pri tom USA si akosi ešte nieje celkom istý, či ho má, a ako silno provokovať. Lavrov týmto odkázal každému v EU, že si môžu v Bruseli tak akurát čítať faktúry za energie, lebo oni sa dokážu dohodnúť z každým zvlášť. A to bol práve ten precízny a jasný diplomatický odkaz Putina našej EU politike.
 

Do istej miery máš pravdu

najmä v tom, že EÚ nie je a nikdy nebude tvoriť jednoliaty celok - je tu príliš veľa národov, ktoré si prešli každý vlastnou históriou a skúsenosťami s tými druhými a preto máme v sebe hlboko zakorenenú nedôveru v globalizáciu a spájanie do väčších celkov. Vždy sa nájde dosť silná a početná skupina ľudí, ktorá v tom bude vidieť niečo medzi stratou identity a anexiou.
Tá strata identity nakoniec do istej miery príde, ale ruský variant bohužiaľ po celú dobu svojej existencie bazíruje výlučne LEN na anexii a následnom porušťovaní.
Niečo podobné robia žiaľ napr. Maďari.
USA niečím podobným netrpí - aspoň nie v takej miere. Je to národ prisťahovalcov, ktorí zabrali územie Indiánom a napriek tomu, že tam žijú už po stáročia, obrábajú pôdu a využívajú jej bohatstvá, sú schopní sa kedykoľvek zodvihnúť a odísť inde, kde je to lepšie, spokojnejšie, úrodnejšie, či bohatšie. V tomto ohľade nemajú zábrany a preto sa dokážu zjednotiť a vytvárať veľmocenskú politiku.
V EÚ ani za ďalších 100 rokov väčšina obyvateľov nepovie "som Európan", ale vždy to bude Nemec, Francúz, Švéd. Maďar, Slovák, Poliak - a to aj keď bude celý život žiť na druhom konci Únie.
U Rusov je to podobné, to miešanie začal Stalin presťahovávaním a genocídou celých etník a teraz má Putin tú drzosť, že povie, že "dobrovoľným miešaním génov všetkých občanov historického Ruska vznikla nová nadradená rasa, schopná a predurčená vládnuť!".
Jednoducho ruský Uebermensch, ktorému samotní Rusi, po stáročia vystavení hladu, biede a utrpeniu, teraz nadšene tlieskajú. Našiel sa demagóg, ktorý im vsugeroval, že sú predutčení vládnuť a to stojí za roztrhanú rubašku a ďalšie odriekanie!
A Putin so svojou kamarilou blafuje, pretože ani na svetovládu, ba ani na Eurovládu nemá, takže musí lavírovať, vydierať, hroziť, predstierať a diplomaticky sa to snaží ukryť za svoju modernú Potemkinovskú dedinu.
Nuž a v tomto je zatiaľ dobrý.
 

 

dakujem za dnesne prispevky mum-)
 

:)))Vďačne,

ale ako sa môžem porovnávať s niekým, kto je najmúdrejší na svete??? :DD
 

Problém ale vidím v tom,

že Putin je psychopat, ktorý si myslí, že na tú "svetovládu" má. A to je na ňom to naozaj nebezpečné. A treba povedať, ako si aj poznamenala, že sa mu v istých veciach naozaj darí. Rozbehol propagandistickú a informačnú vojnu s cieľom narušiť akú-takú stabilitu. A myslím, že je presvedčený, že ak sa mu podarí rozhádať nielen jednotlivé štáty medzi sebou, ale aj politikov v rámci štátu ako takom, tak sa mu podarí zvýšiť vplyv, aspoň na úroveň ZSSR. A pripravil sa naozaj dobre a dopredu. Trolov podporujúcich Ruskú politiku je na nete až neúrekom. A taká propaganda tu ešte hádam ani nebola. Iným slovom, Putin začal nový druh vojny. 3/3
 

Naprosto súhlasím.

Pred pár dňami som čítala jednak konštatovanie známych amerických aj európskych komentátorov o obrovskom náraste proruskej propagandy na internete, ktorá je zrejme organizovaná a platená z Kremľa. Takisto sa ktosi z našich komentátorov zamýšľal nad tým, že je to presne to, čo hovopríš - nový druh vojny z jeho strany.
On si je vedomý toho, že na ozbrojenú konfrontáciu nemá dostatok prostriedkov a tak - ako bývalý KGB a nie vojak - začína organizovať rozvratnú činnosť, ktorá aj u nás aj keď v podstatne menšom a primitívnejšom merítku, fungovala pod ochranou Štb.
Jedným z prvých krokov je postupné uťahovanie skrutky v médiách a nenápadná, ale konzistentná snaha o ovládnutie tamojšieho internetu.
Jeden ruský spisovateľ, ktorý odišiel v týchto dňoch z Moskvy do Kyjeva povedal,. že taká cenzúra a situácia, aká je v ruských médiách teraz, nebola ani za Stalina.
Takže ak sa Putinovi , ako kvalifikovanému KGB spolu s armádou sebe podobných, podarí takto rozoštvávať nielen štáty Únie obecne, ale najmä a v prvom rade svoje bývalé satelity a napokon ich zatiahnuť pod akoukoľvek zámienkou (možno, že sa budú cítiť ako nadľudia povinovatí chrániť napr. naše diskriminované etnikum), tak sme po Ukrajine prví na rade, pretože Poliaci sa nedajú opiť rožkom a nemajú "sociálnu" vládu, Maďari sú opatrní a Česi pri prvom náznaku nebezpečenstva by radšej požiadali o pripojenie ku Nemecku, alebo Rakúsku. To len u nás máme takú jednotnú análnu skialpinistickú štátostranu s Vodcom, ktorému by najradšej trčali von len nohy.
Samozrejme, že sa Putin nebude usilovať o Nemecko, alebo severské štáty - tam, nanajvýš vyvolá šikovne antiimigrantské nepokoje a šarvátky a bude mať od nich pokoj. Výnimkou by mohlo byť Fínsko, o ktorom nedávno vyhlásil, že historicky VŽDY patrilo Ruskej ríši!
Nuž a Rumuni s Bulharmi - tým už veľa nechýba. Takže patríme ku tým "Putinom vyvoleným" a v druhom rade ohrozeným - hneď za Ukrajinou.
Ako hovorievali naši predkovia:"Pánboh s nami a zlé preč!"
 

 

Iste, v mnohom máš pravdu; na rozdiel od Hitlera však Putin je aspoň brat slovan.
 

Takže tebe je milšie,

keď teba a tvoj národ zotročí brat slovan, než Nemec? Fakt je, že dokonca ani báťuška Stalin nebol Slovan, ale čistokrvný Gruzínec aj jeho dvorný kat Berija.
Ja ti mám ale dojem, že či ma ožobráči jeden, alebo druhý, že je to - ako hovoria slovania bratia Česi - prašť jako uhoď!
Navyše nás tu u nás doma za posledných iks rokov okrádajú a po Jánošíkovsky - slovansky ozbíjajú naši vlastní - domáci a nevieme s tým nič urobiť!
 

 

Keď mali počas normalizácie po r. 1969 u nás sovieti "dočasné vojenské základne, to ešte neznamená, že sme ZSSR robili otrokov.

Zatiaľ už 20 rokov otročíme na prepych našich politikov a západu. Ale slobodne.
 

V sicílskej mafii

kedysi platilo, že najváženejší mafiáni boli tzv. "veľké brucho" - t.j. nemuseli sa obmedzovať v strave, ako chudobní Sicílčania.
V ruskej politike sú (a boli) najváženejší predstavitelia tzv. "veľkej huby". t.j. politici, ktorí si v dôsledku expanzívnej a arogantnej politiky Ruska obecne a Putina osobitne. nemusia dávať pozor na to, čo povedia. Čím je to veľkohubejšie aq arogantnejšie, tým si to ruskí predstavitelia viac cenia. Viď mnohé nepravdivé a zavádzajúce výroky samotného Putina (napr. o tom, že na Kryme nie sú ruskí vojaci, ktorých potom priznal aj vyznamenal, alebo trikrát vyslovené klamstvo o odsune ruských vojsk od Ukrajinských hraníc a samozrejme aj ďalšie klamstvo o tom, že na východe Ukrajiny NIE SÚ ruskí vojaci, ktorých potom opäť vyznamená), alebo vyhrážky Rogozina o tom, že nabudúce príde do Rumunske na vojenskom bombardéri.
Nuž - aká krajina - taký slovník a taká veľkohubosť.
Platí to samozrejme aj u nás - bohužiaľ naše politické špičky obdivujú skôr veľkú hubu a klamstvá, než politickú kultúru.
 

U nás asi veľký

rypák (taký Shootyho)
 

...

...podľa veľkohubosti Tvojho príspevku, predpokladám, že obvod Tvojho pásu je 1500 mm...
 

1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie


 1. Miroslav Babič: Ako to bolo s nákupom rúšok pre Bratislavu cez Team Vallo? 6 451
 2. Július Kovács: Borisko. 6 008
 3. Ladislav Rohoska: Robert Fico má na rukách krv... 5 701
 4. Július Kovács: Mohamedán Boris nahradil kapitána Andreja 4 888
 5. Juraj Štubniak: Otázky na pána premiéra 1. 4 111
 6. Maroš Chmúrny: Príhody (ne)jedného poslanca 3 008
 7. Michal Porubän: Vyzývam tretí sektor v čase pandémie alebo ako poslanec Blaha dezinformuje a šíri nenávisť 2 565
 8. Marian Baran: Domáca šunka 2 152
 9. Adrián Vološin: Šachová partia veľmajstra moci Roberta Fica. 1 821
 10. Ľubomíra Romanová: O ventilátoroch a ľuďoch... 1 642

Rebríčky článkov


 1. Vladimír Krátky: Plačem za Andrejom Dankom !
 2. Dušan Seberíni: Ešte je čas
 3. Viliam Majda: Pokračovanie Druhý dôvod problémov ŽSR
 4. Marian Letko: Psychopat zostane psychopatom, aj keď robí v SAV
 5. Tomáš Kopecký: Kto nepribral počas karantény ani jedno kg, nech prvý hodí toaleťákom (a čo na to klíma?)
 6. Martin Fletcher: Další příklad výborné pomoci výroby ochranných štítů
 7. Lukáš Baloga: Môže ropa (podobne ako úročenie vkladov) dosiahnuť mínusové hodnoty? Trump je proti a má p
 8. Mária Bučková: Vážený pán premiér
 9. Petr Kotvan: Všetkým budúcim mamičkám a oteckom
 10. Štefan Vidlár: "Vjedec"


Už ste čítali?