Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Koľkokrát sa dá pomôcť Poórovi? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

My na to predsa máme!

Však to občan zo svojich (zvýšených) daní aj v čase krízy zaplatí!!!
Toto rozhodnutie je doslovne exemplárny príklad toho, prečo žiadna ľavicová vláda nedokáže nielen šetriť, ale ani zmysluplne míňať prostriedky, ktoré jej zverili občania do DOČASNEJ opatery a za ktoré nesie pred občanmi zodpovednosť!
Namiesto zmysluplných krokov na zvýšenie solventnosti národa, ktoré by malo za následok zlepšenie a oživenie trhu, prichádzajú nezmyselné projekty, ktoré priamou cestou ožobračujú desiatky tisíc ľudí a posielajú ich na Úrad práce pre žobračenky.
Namiesto zodpovedného riešenia situácie v zdravotníctve a vytvorenie skutočne konkurenčného prostredia, ktoré by postavilo na prvé miesto pacienta, prichádza komunistická tuhá centralizácia pod strechou jedinej poisťovne, ktoré tak bude mať vlastne pod palcom život a smrť pacientov a LEN ONA bez akejkoľvek kontroly rozhodne, ako s nimi naloží!
Namiesto zlepšenia podnikateľského prostredia prichádza odborársky inovovaný Zákonník práce, ku ktorému teraz dokonca hrozia ďalšie - ešte socialistickejšie sprísnenia, ktorý a ktoré už pozície socialistických odborárskych bossov nielen zabetónujú, ale doslovne zakopú a vytvoria pre nich nedobytné bunkre. Názory podnikateľov sú pre vládu a ministra irrelevantné, zato názory veľkohubého odborára Machynu sú Smerodajné - odborárski bossovia predsa dobre vedia, z ktorej strany je ten chlebík bohato natretý.
A tak by sme mohli pokračovať bod po bode o všetkých opatreniach, ktoré táto "väčšinová" vláda od svojho nástupu urobila a treba povedať, že jeden bol horší ako druhý.
Nie je to samozrejme iba problém našej "pseudoľavicovej" vlády - tento problém majú všetci demagógovia a populisti (viď Berlusconi a jeho sľuby "keď ma zvolíte"). Len je tu predsa malý ale podstatný rozdiel: väčšina týchto štátov má už vžitú istú politickú kultúru a sú to samozrejme PRÁVNE štáty, čo sa o SR žiaľ povedať nedá!
 

 

obcan to dokaze riadne ofrflat, zanadavat si, ale aby zobral do ruky vidly a poriadne vykydal hnoj z Augiasoveho chlieva je este moc skoro. este nas tie precedove istoty poriadne neznicili...
 

Súhlasím s tebou

tiež si myslím že peniaze investované do futbalových štadiónov nám teraz vôbec nepomôžu a najmä do takých ktoré sú v súkromných rukách, je to veľmi priehľadný spôsob obohacovania sa na úkor občanov tohto štátu.Je síce pravda že mnohé sú zdevastované ale teraz nie je pravý čas na ich opravu aj napriek tomu že by sa tým vytvorilo niekoľko pracovných miest.Zvlášť keď vidíme aká je návštevnosť futbalu a aké je správanie mnohých fanúšikov ,veď oni by tie vynovené štadióny zničili za jednú sezónnu. A čo sa týka odkúpenia zdravotných poisťovní,za účelom vytvorenia jednej štátnej zdravotnej poisťovne o ktorej vieme že je najhoršia ,z najväčšou pravdepodobnosťou ide o ten istý zámer a síce uliať si s tých penazi .Namiesto toho by mali povoliť aby súkromné zdravotné poisťovne mali povolené vytvárať zisk ,ale s tým,že ten zisk môžu zase použiť iba v zdravotníctve, napríklad na odkúpenie štátnych nemocníc,ktoré sú v štátnych ruká bezo-dnou studňou.Určite by takéto nemocnice boli na vyššej úrovni a boli by hospodárnejšie riadené tým by štátu odpadli nemalé starosti o chod nemocníc.A čo sa týka prostriedkov na renováciu futbalových štadiónov rozumnejšie by bolo nasmerovanie do infraštruktúri a síce priamo do výstavby tej nešťastnej diaľnice východ - západ, ale nie len po Košice, ale priamo až po Ukrajinskú hranicu keď chceme podporiť turistický ruch,zo západu k nám toľko turistov nepríde ako z východu.
 

Chlapci, chlapci

Vy neviete čo ficovolič bytostne potrebuje? Chlieb a hry! Už starí Rimania to vedeli. Že sa pritom nejaký Pór napakuje? Čo na tom? Veď je to zo štátneho a ako všetci dobre vieme zo štátneho krv netečie. Aj on chudák potrebuje žiť a logika nášho führera zasa káže, že lepší Pór ako niekto z druhej strany barikády, Podstatné je, že sa tým zastavia hrozivo padajúce preferencie a náš milovaný duce zasa bude mať erekciu.
 

V podstate s tebou súhlasím

Čo sa týka poprepájania diaľníc so susedmi - tak tam je to trocha zložitejšie práve tou skladbou našich drahých susedov. Ale má to niečo do seba, pretože tak či tak raz bude nutné túto sieť urobiť (ak sa do tých čias s islamistami nevyhlušíme)! :)
 

štadióny

To akože keby sa do tích štadiónov nikdy neinvestovalo tak ako by sme pocítili že sme ušetrili?
Nijako. Takto aspoň pôjdem s deťmi na futbal a sadneme si konečne na čistú sedačku, auto budem mať zaparkované na normálonom parkovisku, potrebu vykonáme do splachovacieho wc (nie pri strome alebo pod tribúnu), umyjeme si ruky v umývadle, na krytom štadióne nezmokneme, prípadného výtržníka odhalí kamerový systém, takže stúpne bezpečnosť atď atď. Takto nejak to funguje, nielen na západe.
Tá investícia od štátu nás určite nezruinuje a pokladám ju skôr za samozrejmosť, ktorá mala prísť už za minulých vlád. Hanbím sa pri kvalifikačných zápasoch za bratislavské Pasienky. Než by bol Národný štadión v Bratislave, hrávalo by sa na slušných štadiónoch v Trnave a Žiline. To, že je majiteľ Spartaka Poór, že má pozemky za euro apod. už nezmeníme. Ale v Trnave bude pekne a čisto okolo moderného štadióna, za ktorý sa konečne nebudem hanbiť, keď prídu Íri, Angličania, Holanďania, Rumuni alebo Česi.
Takže konečne niečo vybudujme pre ľudí po celom Slovensku, veď tími dvadsaťročnými rečami tu nebude nič, okrem súkromných megalomanských developerských projektov v hlavnom meste viz. Eurovea, Tri veže auparky a ďaľšie kvantá nákupných centier a predražených bytových komplexov z ktorých ľudia z iných regiónov nemajú absolútne žiadny osoh, nepočítam hromadný zájazd do Ikei na vynikajúce akciové mäsové guličky s pravou koňacinou. Takže tu nerobme z toho štátny krach, že niekto si odpľuje do Dunaja a dá 4,5mil. ročne aby to aspoň niekde bolo vidieť.
 

 

...a to, ze z penazi nas vsetkych Trnava za jedno E preda 3,5 ha pozemkov to ti je tiez jedno? Som zvedavy ako to nakoniec skonci... Tipujem, ze pozemky sa vyuziju na znacne iny ucel, ako na futbal...
 
Hodnoť

Načo je Trnave taký štadion

keď nevedia hrať,rôzni hráči sa tam dostanú po protekcii,tých lepších predajú.Na tie návštevy by kľudne stačil aj niektorý štadion z okolitých dedín.
 

Video z r.2011

Na budúce pozveš všetkých divákov z videa na štadión vo vašej dedine, ok?
http://www.youtube.com/watch?v...
 
Hodnoť

Taľafatky

Keby si autor aspoň poriadne prečítal zmluvu medzi City Arena a mestom, k čomu sa investor zaviazal. Keby si aspoň pozrel výsledok hlasovania v mestskom zastupiteľstve, že za prenájmm hlasovali všetci poslanci do jedného (Smer, KDH, SDKU, Olano, nezávislí). Potom by nenapísal takúto donebavolajúcu tuposť !!!
Navyše keby si pozrel materiál vlády na rokovania .sk, tak by zistil skutočnú výšku príspevku... Tára, tára, tára. Ono je najlepšie si kopnúť do známej osobnosti, aby bol jeho blog čítaný. HNUS !
 

Znamou osobnostou

myslis toho vycapnika a zlodeja?
 

hm

a to má byť hanba že bol výčapník? Má byť hanba že niekto pracuje? Každý kto pracuje a nespolieha sa na podporu od štátu si zaslúži úctu!
Teraz dáva prácu a poctivú plácu tisícom ľudí !
K tomu druhému pejoratívnemu označeniu. No, fešák, bol by som zvedavý či by si takéto kydy písal aj pod svojim plným menom. Hrdina.
 

Neviem

co ti nie je jasne.. ked niekto kradne je zlodej ked niekto nezaplati to co ma je tiez len zlodej ..co je pejorativne na tomto oznaceni??
Nehovorim ze ten kto pracuje si nezasluzi uctu ale ten co kradne si ju nezasluzi..
 

?

Kedy a čo ukradol ? A píš prosím len tie skutky, za ktoré bol právoplatne odsúdený. Inak prdíš do vetra...
 

:-)))

dalsi co sa "zrodil" dneska...
To ste si mohli aspon piano zaplatit ked mate takeho bohateho sponzora :-)))
 

 

Načo by mi bolo?
 

 

Odpoviem otázkou - čo kedy ukradol Dzurinda? A čo kedy ukradol Mečiar? Čo kedy ukradol Rezeš? Čo kedy ukradol Mikloš? Čo kedy ukradol Široký? Čo kedy ukradol Slota? Bol z nich niekto niekedy právoplatne odsúdený? Nie. Bol z politikov niekto za všetko odsúdený? Nie. Podľa tvojej logiky teda nikto z nich nič za tie roky od vzniku samostatného štátu neukradol. Lebo neboli právoplatne odsúdení.

Alebo si to myslel nejako inak? Ak áno, nože, vysvetli.
 

 

Nech si myslí kto chce a čo chce, ale v tomto štáte platí prezumpcia neviny...
 

 

Takže od pádu režimu u nás politici nič neukradli, sme spokojný a radostný národ...Vďaka prezumpcii neviny, ktorá v tomto prípade existuje iba preto, lebo sa sudcovská mafia kryje navzájom s politickou mafiou.
 

1 2 >

Najčítanejšie


 1. Miroslav Ferkl: Vysnívaný dom Igora Matoviča. 342
 2. Július Kovács: Kotlebovci sa vyhražali Matovičovi smrťou, pred jeho dom doniesli truhlu a vence 151
 3. Jozef Sitko: Je ešte Sulík politikom vládnym či už opozičným? 147
 4. Rudolf Pado: Kde sa túla zdravotnícky odpad z celoplošného testovania na Covid-19? 85
 5. Roman Kebísek: Časť slovenských rozprávok od Dobšinského sa podobá nemeckým od Grimmovcov 82
 6. Peter Gregor: Safari pod Tatrami 72
 7. Peter Lacina: Kto vie čo je mastektómia, nech zdvihne ruku 69
 8. Maroš Chmúrny: Škandál u sv. Michala, kus dobrej roboty a nová funkcia 60
 9. Vladimír Benčík: Kuba 2/2 - "absolut total" 52
 10. Matúš Suby: Keď na Vás developer Lorinčík Háje podá trestné oznámenie resp. o 3 "faktoch" 43

Rebríčky článkov


 1. Jozef Kovalík: Sám
 2. Jan Vaněra: SLOVENSKO-MAĎARSKÉ POHRANIČIE V OKOLÍ RIEKY IPEĽ - 7.11.2020
 3. Miriam Studeničová: Životná potreba svätenia sviatočného dňa!
 4. Peter Ďuroška: Nadácia SPP podporila projekt zrakovo postihnutých športovcov
 5. Michal Kováč: Ako sa IBM zo straty vrátila späť k ziskom
 6. Ivan Čarnogurský: KEĎ SA VLÁDNUTIE STÁVA OBSAHOVO NEPODSTATNÉ
 7. Július Kovács: Dr.Bukovský zľahčuje covid a zarába na tom mesačne okolo 5000 eur, pomôžte mi ho odstáviť
 8. Vladimír Bohm: Prečo deti nechcú chodiť do školy a pohŕdajú učiteľmi?
 9. Katarína Adamusová: Hranice vo vzťahoch z pohľadu efektivity
 10. Jozef Legény: Revúca, ako ďalej so správou bytov?


Už ste čítali?