Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Aliancia Fair play: Plne podporujeme obvinenú novinárku (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < 1 2 3 > >>

Hodnoť

Kto je skutocne Harabin?

pretoze ja mam pocit ze je to najmocnejsi a najnedotknutelnejsi clovek v SR, kazdy z nas vidi ze si so svojou mocou robi co chce, umlcuje ludi co poukazuju na jeho ciny a kazdemu je to jedno.. dokedy?

ja som sice dany clanok necitala, ale pokial je suma pravdiva a pani manzelka je statny zamestnanec tak jej zamestnavatelia - obcania, maju pravo poznat sumu za ktoru ju a vsetkych statnych zamestnancov platia!
 

 

V prvom rade je to krajne neschopný absolvent práva v sudcovskom talári - neschopný, pretože práve neschopnosť je znakom všetkéhoschopných. Tento nímand dokáže akurát tak zneužívať zákon spôsobom, akým sa mu to hodí, rovnako ako svoje postavenie, ktoré nenadobudol poctivou prácou, ako slušní ľudia, ale prostituovaním v prospech zločincov v politických funkciách.
 
Hodnoť

infozakon..

nie je co riesit... posledny odstavec...
§ 9

Ochrana osobnosti a osobných údajov
.....
(3) Povinná osoba sprístupní na účely informovania verejnosti osobné údaje fyzickej osoby, ktoré sú spracúvané v informačnom systéme za podmienok ustanovených osobitným zákonom
....
h) Podľa prvej vety sa sprístupňujú osobné údaje v rozsahu
....
g) mzda, plat alebo platové pomery a ďalšie finančné náležitosti priznané za výkon funkcie alebo za výkon pracovnej činnosti, ak sú uhrádzané zo štátneho rozpočtu alebo z iného verejného rozpočtu.
 

nejako

je pod tvojim prispevkom malo reakcii :) dal som ti +
 

 

ked sa to odvolaniami dostane na najvyssi sud, tak to tam urcite prehliadnu ... :(
 
Hodnoť

 

My sudcovia si budeme robiť čo chceme , a naš navyšší sudca samozrejme tiež.
A ak sa vám to nepáči , tak nás dajte na súd.
S pozdravom , Vaši sudcovia
 

páni sudcovia,

vy skorumpovana plevel,
mozte ma ***** v ***** !!!
 

sudcovia a cela slovenska justicia,

mozte ma bozat,ved viete kde !
 
Hodnoť

Maličká korekcia

Na začiatok, s textom blogu sa stotožňujem, toto je naozaj len malá korekcia.

A) Prokurátor podáva obžalobu potom, ako je ukončené vyšetrovanie.

B) Obvinenie vznáša vyšetrovateľ.

C) Prokurátor sa môže rozhodnúť, že nepodá obžalobu a vyšetrovateľ sa môže rozhodnúť stiahnuť obvinenie.

= obviňovať v texte nejakého prokurátora z profesionálneho zlyhania, kým sa k nemu spis ešte ani nemohol dostať, je mimoriadne nekorektné a podkopáva vierohodnosť autorových slov, keď sa odvoláva na rozhodnutia ESĽP a medzinárodné dohody.

Odporúčam túto drobnosť z vyhlásenia odstrániť. ;)
 

Zisti si ako to prebiehalo.

Potom koriguj.
 

Ďakujem za reakciu.

Dohľad nad dodržiavaním zákonnosti pri trestnom stíhaní má prokurátor. Bolo vznesené obvinenie za niečo, čo nie je trestný čin. Na rozdiel od vás tam vidím zlyhanie prokurátora.
Prajem pekný deň.
 

Ešte drobnosť.

Mýlite sa v tom, že k prokurátorovi sa spis nedostal. Keďže trestné stíhanie pôvodne bolo zastavené, tak mu spis musel byť doručený. Bez jeho znalosti nemohol rozhodnúť o tom, že trestné stíhanie má pokračovať.
Predpokladám, že práve tento omyl vás vedie k zásadne odlišnému vnímaniu zodpovednosti prokurátora.
 

Subjektivny nazor

Pan Kunder, vsetko je vec subjektivneho hodnotenia, navyse vec pravneho vykladu. Ak nieco zakon taxativne vymedzuje a tuto vec poklada za zasah do niekoho prav, pricom tento zasah je hodnoteny ako konanie naplnajuce podstatu skutku v zmysle Tr. zakona, je akekolvek vyhlasovanie mimovladiek nicim inym, nez snahou o vplyvenie verejnej mienky, ako aj priebehu vysetrovania. Vy si fakt myslite, ze by v dnesnej dobe akykolvek prokurator vykonal ukon v rozpore so zakonom?
Mimochodom, toto nazyvam falosnou novinarskou etikou. Ak je pachane protipravne konanie na nejakom obcanovi, ani pes po nom nestekne. Ale niekto ma zrejme v mediach vacsiu protekciu, ako radovy obcan. A tak to je aj s politikou. Politici si dovolia zverejnovat podvodne informacie a nic sa mediu, ani politikovi nestane. Preco? Lebo nikto nepodal trestne oznamenie? Tak uz je teda na case a nechajme to na organoch cinych v trestnom konani. V konani je totiz mnozstvo ukonov, ako aj osob a hovorit o manipulacii konania je nezmyslom. Stale je tu NKO, pricom aj v pripade obzaloby moze novinarka dokazat svoju nevinu pred sudom. A vyhlasenia o nejakom verejnom blau.... no povedzme, ze pani Petkova je na tej spravnej lodi a preto nic ine nemohlo byt ani napisane. A na zaver, aby bolo jasne: hoci sa mozem s tvrdenim Petkovej stotoznit, ak raz zverejnenie niecoho je trestnym cinom, je zbytocne polemizovat o moralke. Pravo nie je o moralke....
 

Zdravím.

Dať rovnítko medzi snahu ovplyvniť verejnú mienku a snahu ovplyvniť prokurátora - to je pre mňa prisilné. Neberte to, prosím, osobne (neviem, ako ste to presne mysleli), ale mne to pripomína niečo, čo sa zvyčajne vyhlasuje v totalitných režimoch, aby sa umlčali kritici nezákonných rozhodnutí prokuratúry.
Ústava mi až na drobné výnimky (hanobenie rasy a pod.) umožňuje slobodne vyjadrovať svoje názory - a do toho plne patrí aj kritika postupu štátnych orgánov - a aj prokuratúry.
Žeby si prokurátor by si vytváral rozhodnutie na základe blogu? Jasne by tým porušil zákon. Zaráža ma, že hoci si nedokážete predstaviť, že "akykolvek prokurator vykonal ukon v rozpore so zakonom", vo vete predtým pripúšťate možnosť, že by sa snáď dal ovplyvniť verejnou mienkou.
Ja si na rozdiel od vás myslím, že prokurátori vydávajú rozhodnutia v rozpore so zákonom. Deje sa to relatívne často - práve preto existuje možnosť proti nim sa odvolať. A keď vidíte nejakú spoločenskú nebezpečnosť vo výzve, aby prokuratúra konala tak, ako jej to zákon prikazuje, tak vám celkom nerozumiem.
Chcel by som vás ešte upozorniť, že právo nefunguje tak, že "raz zverejnenie niecoho je trestnym cinom". Na to musí byť splnených ešte aj zopár ďalších podmienok.
Tiež si nemyslím, že "právo nie je o morálke". Hoci právo a morálka sú dve rôzne veci, v mojom vnímaní právo (a hlavne trestné) o morálke je - ale to nie je téma na "párvetovú" diskusiu.
Poznámku "v pripade obzaloby moze novinarka dokazat svoju nevinu pred sudom", nebudem komentovať. To ste zrejme napísali len preto, že si neviete celkom plasticky predstaviť, čo by vám so životom urobilo také neodôvodnené obvinenie - a predovšetkým, čo by to urobilo so životom vašich malých detí, prípadne rodičov, či napr. príbuzných žijúcich na malej dedine. Skúste si tak cvične predstaviť, ako niečo vysvetľujete uplakanej vystrašenej päťročnej dcére, ktorej deti v škôlke "vysvetlili", že jej tatko pôjde do basy.
Prajem pekný deň.
 

takto

Nerobim si iluzie, ze by vsetci prokuratori boli super ludia s vybornym pravnym pozadim a vybornou moralkou.

Moja pripomienka smerovala k tomu, ze mi pride nekorektne vyblaznit sa takto farbisto len na prokurature, ked to obvinenie vznasa podla trestneho poriadku policajt.

Nevidel som povodne uznesenie (prepdokladam policajta), ktorym bolo stihanie zastavene, nevidel som ani to rozhodnutie OP Bratislava, ktorym sa povodne uznesenie zrusilo a bohuzial ani v SME, ani vo vasom blogu nebolo dost informacii, aby som si mohol vytvorit nazor. A naozaj mi vo vasom blogu chyba to viditelne pojitko, ktore odvodzuje profesionalne zlyhanie prokuratora z toho, ze nezastavil trestne stihanie, hoci podla Vas existuju vsetky predpoklady pre to, aby tak ucinil. Naopak z textu som pri letmom precitani nadobudol dojem (najma vo vyzve aby prokuratura "nezmyselne obvinenie stiahla"), ze tvrdite, ze to obvinenie vzniesol prokurator a na to som v mojom prispevku aj narazal.
 

Rozumiem.

Máte pravdu, tá formulácia naozaj nie je dobrá.
 

Držím palce v ďalšej činnosti

:)
 
Hodnoť

novinárka

Prosím Vás a ako zverejnenie platu súvisí s ochranou verejných záujmov? Alebo zverejníte aj svoje platy a majetky?
 

Rád odpoviem.

Tri veci sú tam podľa mňa dôležité.
Prvou je, že išlo o plat z verejných zdrojov. Kebyže tá dáma pracovala pre súkromnú firmu bolo by to trochu inak.
Druhou to, že miesto štandardného platu mala dvojnásobný - a to dokonca ešte bola v skúšobnej dobe (!)
Treťou je, že išlo o manželku verejného funkcionára, o ktorom je známe, že mal vplyv a aj kontakty práve na úrade, kde pracovala.
Súbeh týchto troch vecí dáva opodstatnenie tomu, aby sa skúmalo, či funkcionár nevyužil svoj vplyv na to, aby jeho manželka dostala benefity, ktoré by inak nemala. Čo by bolo porušením ústavného zákona o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov (čl.4 ods. 1).
Preto - ako už názov zákona napovedá - ide o vec verejného záujmu. A ak je vecou verejného záujmu preskúmať to, upozorniť na možnosť takého rizika, prirodzene pokladám za vec verejného záujmu tiež.
Prajem pekný deň.
 
Hodnoť

vynimocne sa AFP zhodne s Harabinom


<< < 1 2 3 > >>

Najčítanejšie


 1. Martin Greguš: Poslanec Blaha vs ETIKA. Viete aké predmety Ľ. Blaha učil na Akadémii policajného zboru? 4 381
 2. David Toth: Nekompetentná Firma OĽaNO 4 220
 3. Martin Ondráš: Africký mor všade kde sa pozrieš a zodpovedný mlčí 2 992
 4. Peter Gregor: Čierno biela sloboda - Zanzibar. 2 155
 5. Martin Greguš: Matovičov status o obyčajných ľuďoch a dôchodcoch. Je to správna "interpretácia" situácie? 2 091
 6. Michal Porubän: Senzácia : O poslanca Ľuboša Blahu prejavil záujem Oxford,Harvard a aj Princeton ! 1 097
 7. Simona Kyselicová: Ako som začala predávat' medovníky v zahraničí || Život v Nórsku 1 050
 8. Karolína Olšavská: Dve sestry alebo Kam môže dospieť zlo zasiate rodičmi 995
 9. Miroslav Ferkl: Pumpa nie je žiadna žumpa! 970
 10. Tomáš Vodvářka: Židovský humor XXXII 868

Rebríčky článkov


 1. Peter Biščo: Tata Fico & Pele syn - večerné rozhovory 1.
 2. Martin Krištoff: Problémy dodávok vakcín korigujú akcie farmafiriem
 3. Olívia Lacenová: Kuriérske spoločnosti sa zviezli na silnejúcich online nákupoch
 4. Stanislav Jurčišin: Kapitalistický úžernícky režim v plnom rozkvete. Quo vadis?
 5. Michal Ičo: Tibor Ičo- Stromy
 6. Stanislav Martinčko: Čo všetko hodinku meral Pellegrinimu krajčírsky majster???
 7. Jozo Peric: Chorváti chcú aj napriek pandémii euro. Chorvátsko ho prijme v roku 2023
 8. Vladimír Bohm: Zrušenie Trampových profilov urýchľuje koniec sociálnych sietí
 9. Dušan Seberíni: Nehádžte perly pod svine. Príhovor ministrovi zdravotníctva
 10. Erik Koncz: Kam ísť, keď sa bude dať 01: Pustý kostol


Už ste čítali?