Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ficov rešpekt vraj trápi ústava (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

No síce to nie je pravda s tou ústavou,

ale o čo lepšie to znie.
 

 

Ano.

Ryju stale len do jednej kopy hnoja. Ta druha - rovnako smradlava, len natreta na modro - im nevadi.


Fair - play mozete premenovat na Our - play.
 

správne

súdruhovia. Ryjú a ryjú do červenej kopy hnoja. Svine sú to. A občan má právo sa postaviť na odpor, ak sa niekto snaží odstrániť výdobytky demokracie. Tak berte vidly, štartujte a rozhadzujte ten hnoj.
Že súdruh Fico chce porušovať zákon a ústavu, to je v poriadku.
 

Fico je proste mediálne

vždy o krok vpredu: Koho bude zaujímať, že žiadne podanie na ÚS nebude? Ak by náhodou bolo, koho bude zaujímať, že bude odmietnuté? Veď kedy to prichádza do úvahy - o päť rokov? Podstatné je povedať niečo chrumkavé tu a teraz. Ovce zožerú a nasledujú.
 
Hodnoť

Hm...

V ústave sa o práve na život píše jednou vetou. Znamená to snáď, že ide o nejakú menejcennú vec?
 

?

V článku odkazom na tri vety v ústave sa nerieši, či prokuratúra je dôležitá, či nie.
Ide o to, že ak má byť prímanie zákona ohľadom prokuratúry PROTIÚSTAVNÉ, musí protirečiť jednej z tých troch viet.
.
Mimochodom - v ústave právo na život rieši päť viet. ;-)
( Každý má právo na život. Ľudský život je hodný ochrany už pred narodením. Nikto nesmie byť pozbavený života. Trest smrti sa nepripúšťa. Podľa tohto článku nie je porušením práv, ak bol niekto pozbavený života v súvislosti s konaním, ktoré podľa zákona nie je trestné.)
 

 

Citujem z článku:
Človek nemusí byť právnikom, aby zistil, že ústava síce vyčleňuje prokuratúre celú samostatnú hlavu, ale napokon jej venuje celkom tri (!!!) vety.
Môj spôsob uvažovania ma vedie k záveru, že autor hodnotí význam prokuratúry podľa počtu viet, ktoré jej ústava prisudzuje. Prípadne podľa počtu výkričníkov, ktoré do hodnotiacej vety naťuká.Ale môj spôsob uvažovania, samozrejme, nemusí byť ten najsprávnejší.
O počte viet venujúcich sa právu na život by som pomlčal - už aj preto, že ty sám si uviedol jasný príklad toho, že je naozaj spomenuté iba v jednej vete. Ostatné sa ho síce dotýkajú, ale nie sú jeho popretím - trebárs trest smrti sa veľmi úspešne aplikuje v USA a nik by nechcel tvrdiť, že v USA právo na život neexistuje.
 

?

Skutočne máš pocit, že článok rieši dôležitosť prokuratúry?
 

 

Vôbec nie.
Uvedenými príkladmi som chcel ukázať, že autor píše nezmysly a že základnou ideou článku je lebofico.
 

Skúsim aj ja, zjednodušene:

Akýkoľvek zákon, alebo jeho časť, je v rozpore s ústavou, ak je v rozpore s niektorou jej časťou. Prokuratúry sa v ústave týkajú 3 vety. Ak novela zákona o porokuratúre (ktorktorého existenciu ústava predpokladá) je v rozpore s týmito vetami, je neeústavná. Pre korektnosť dodávam, že ak aj nebude v konflikte s týmito tromi vetami, nie je to 100= záruka, že bude v súlade, ale to by fakt musela byť (tá novela) veeeľmi blbo napísaná.
Môj záver: Autor nepíše nezmysly, nezmysly kecá fico. A "lebofico" v článku nebolo.
 

Jooj a ešte:

Ktorýkoľvek občan, a o to viac poslanec, môže nerešpektovať (btw. čo to znamená iste nevie ani fico, resp. krútil by sa, keby to mal špecifikovať, ale ako rázne slovo je to dobré) generálneho prokurátora až vtedy, ak sa zákonným spôsobom (zrejme nálezom ÚS)ustanoví, že ten človek nie je zákonne ustanoveným GP a toto rozhodnutie by asi aj malo potom definovať, ktoré jeho akty sa majú považovať za nulitné. Lenže nad týmto jeho poslucháči neuvažujú, veď to znie tak sexi: Ja ho poslúchať nebudem, bisťubohu!
 

 

V ústave je spomenutá prokuratúra. Už ten samotný fakt ju stavia nad ministerstvo spravodlivosti, ktoré sa chce výrazne podieľať na jej riadení a o ktorom v ústave nie je ani len bú.
Nerešpektovanie GP Fico vysvetlil a každý (kto počúval) to mohol počuť: povedal, že nerešpektovanie GP bude spočívať v tom, že ak bude Smer v budúcej vládnej koalícii, tak status GP uvedie do pôvodného stavu platného dnes a bude iniciovať tajnú voľbu nového GP. A že to bude jeden z jeho prvých počinov v národnej rade.
 

Je v ústave akokoľvek

spomínané, čo je nad čím (MS alebo GP) alebo do akej miery je ústavnésa "výrazne podieľať na jej riadení"? Ak nie, ťažko byť v tomto smere protiústavným.
No a to vysvetlenie čo dal rf (počúval som, ver), rozhodne nie je synonymom "nerešpektovenia". Povedal by som že je to skôr synonymom postoja "a priori sa nám nepáči, vymeníme ho". To je ale vážny rozdiel. To prvé je porušením zákona, to druhé politickým prehlásením.
 

 

Jednoduchá odpoveď:
Ak bude zákon schválený v parlamente, tak Smer i zastupujúci GP ho dajú na ústavný súd. Ten jediný je kompetený rozhodnúť a my si tu môžeme písať čo len chceme (vrátane Aliancie Fair Play)
P.S. Čo z Ficových výrokov pokladáš za porušenie zákona?
 

PS: Máš pravdu,

poopravím moje rýchle písanie: Ficov výrok (...nebudeme rešpektovať...) je avizovaním úmyslu budúceho porušovania zákona.
Máš pravdu, keď sa bavíme o zákonoch, treba byť presný.
 

 

Nie je to pravda, žiadne avizovanie porušovania zákona sa nedialo.
Fico "nerešpektovanie" predsa vysvetlil: spočíva v tom, že nebude rešpektovaný postup, akým (by) bol zvolený GP a voľba sa bude (po zmene zákona!) opakovať ako tajná. To je všetko, kde tam vidíš porušenie zákona?
 

Nevysvetlil:

Sám si to pred chvíľou vysvetlil: "Ak bude zákon (postup) schválený v parlamente, tak Smer i zastupujúci GP ho dajú na ústavný súd. Ten jediný je kompetený rozhodnúť a my si tu môžeme písať čo len chceme (vrátane Aliancie Fair Play, Lammotha aj GrdB)"
Kým teda nebude neústavný, jeho nerešpektovanie je porušením zákona. Môže s ním nesúhlasiť ako osoba, môže ho ktorýkoľvek budúci parlament zmeniť, ale dovtedy treba dodržiavať zákon. Veď aj veľký ŠH zdôrazňoval: treba postupovať podľa ZÁ! KO! NA!
:-)
 

 

Ak by aj bol zákon ústavný (o čom dosť mocne pochybujem, ale budiž), tak prečo by jeho zmena mala odporovať ústave? Bol by to jediný zákon, ktorý sa menil?
Okrem toho ústavný súd nemá pre svoje rozhodnutia predpísané lehoty a pokojne sa môže stať, že Ficom avizované skutočnosti by sa mohli prihodiť skôr, ako ÚS vydá svoj nález.
 

Nepozorne čítaš,

myslím ale, že úmyselne. Nenapísal som, že jeho zmena by odporovala ústave, máme predsa zákonodárne procedúry, každý zákon sa dá zmeniť. Ešte raz: Kúm je zákon platný, poslanci sú tí prví, ktorí ho majú rešpektovať. Prestane platiť ak ho zmenia, alebo ak ho vyhlási ÚS za neústavný. Vtedy sa na súdoch dokonca dajú aj spochybňovať následky, ktoré vznikli neústavným pôsobením.
 

 

Nikto nikdy nepovedal, že zákon nebude dodržiavať.
Opakujem už asui štvrtý raz - nerešpektovanie GP má spočívať v tom, že zákon bude (ak bude Smer vo vládnej koalícii) zmenený a tajnou voľbou bude zvolený nový prokurátor. Tak novinári citovali Fica. Alebo si sa snáď ty dozvedel niečo iné? Ak áno, pokojne sem zaves link.
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie


 1. Martin Borguľa: Ceny nehnuteľností stále rastú. Riešením pre ľudí budú štátne nájomné byty 148
 2. Věra Tepličková: Vážení Pán premiér 130
 3. Věra Tepličková: Zabudol vôl, že teľaťom bol, alebo keď sa opozíciou v koalícii stáva premiér 30
 4. Július Kovács: Fico a Kotleba nám pripravili Vianočný darček minimálne 800 mŕtvych navrch 16
 5. Marek Mačuha: Matovič za návrat Hlasosmeru 15
 6. Pavel Sibyla: Hrozná pravda o zadržaní Haščáka a väzbe Jankovskej 11
 7. Anna Milanová: Danka a Janka... 2020 9
 8. Milan Hutera: Ako som začal fotiť objekty hlbokého vesmíru 9
 9. Martin Droppa: Máme to radi naživo 7
 10. Jana Júdová: Pán Gröhling, nedajte sa, bojujte 7

Rebríčky článkov


 1. Dušan Seberíni: Kde skladuje Matovič koronavírusy?
 2. Peter Zajac: Nerob si starosti, štát sa o teba na dôchodku (ne)postará…
 3. Miriam Studeničová: Kritika ženského odievania
 4. Jozef Legény: Koľko koronahibakušov má na svedomí premiér Matovič?
 5. Marian Vojtko: v Tescu teroristom?
 6. Ján Franz: Cintoríny v obci Dobrá voda
 7. Erik Koncz: Hunt a kráľ Štefan alebo ako súvisí vznik Uhorského kráľovstva s Hontom ?
 8. Štefan Vidlár: Svetlá rámp
 9. Július Kovács: Fico a Kotleba nám pripravili Vianočný darček minimálne 800 mŕtvych navrch
 10. Július Kovács: Matovič nastúp do truhly ozývalo sa z davu náckov pred jeho domom.


Už ste čítali?