Nicholson v lete podporu nečerpal, opäť investigatigatívne pracuje

Autor: Aliancia Fair play | 28.9.2012 o 18:23 | Karma článku: 9,04 | Prečítané:  1443x

Výzvu podporiť Toma Nicholsona Aliancia Fair-play zverejnila 28. februára 2012. Na jeho účte sa odvtedy zozbierali tisíce eur. Prinášame o nich prehľad.

Rekapitulácia

Vo výzve na podporu Aliancia Fair-play prisľúbila, že v mene darcov urobí kontrolu účelnosti výdavkov minutých nad rámec dohodnutej sumy 2-tisíc € mesačne, ktorú Tom Nicholson nemusí podrobne vykazovať. Prvú súhrnú informáciu o podpore a jej využívaní v mesiacoch február až máj sme priniesli pred pár mesiacmi.

Príjmy

Tomovi od uverejnenia výzvy do konca septembra* nabehlo od darcov na účet:

22 274,54 € - v mesiacoch február až máj
1 857,70 € - v mesiacoch jún až september

24 132,24 € - spolu (február až september 2012)

 

Výdavky

Február - máj

Tom si za mesiace marec, apríl a máj uplatnil sumu  2 000 € (spolu teda 6 000 €), ktorú podľa dohody uverejnenej vo výzve na podporu, nemusí podrobne vykazovať.

Jún až september

V júni až auguste Tom pracoval na dokončovaní a propagovaní knihy o Gorile, ktorá konečne mohla vyjsť, a tak z peňazí od darcov nečerpal. V septembri publikoval na svojom blogu materiál, ktorý bol výsledkom jeho investigatívnej práce, ale z darovaných prostriedkov sa rozhodol nečerpať.

V mesiacoch jún až september 2012 teda Tom Nicholson z peňazí od darcov nečerpal vôbec.

Celkové výdavky (čerpaná čiastka) zostali aj po lete na výške 6 000 €.

Sumár február až september

Príjmy:    24 132,24 €
Výdavky: - 6 000,00 €

Zostatok:  18 132,24

Potvrdzujeme, že túto sumu (resp. výrazne vyššiu) mal Tom Nicholson ku dňu vyúčtovania (28. september 2012) na svojom účte. Podľa potvrdenia z banky mohol disponovať sumou 28 314,61 € - povolené prečerpanie na účte má Tom 3 500 €, takže účtovný zostatok tvorila suma 24 814,61 €.

(Suma je vyššia ako zostatok vyzbieranej sumy, pretože na tomto účte má Tom aj osobné financie - napr. honorár za knihu a pod..)

Kvôli vyššej transparentnosti sme sa rozhodli pripojiť aj tabuľku darcov za mesiace jún až september 2012 - miesto mien v nej uvádzame iniciály, aby každý darca dokázal verifikovať, že jeho dar prišiel na Tomov účet a bol zahrnutý do vyúčtovania ku dňu 28. septembra.*

Pri siedmych platbách (5; 5; 50; 10; 10; 5 a 10 €) z výpisu nebolo možné identifikovať darcu. Jeden dar vo výške 90 € nabehol na účet od právnickej osoby. (Aj tieto dary sú zahrnuté v súmári.)

Pre úplnosť

Tom založil občianske združenie s názvom „Pod povrchom". Hoci jeho financovanie nie je zahrnuté do pôvodnej dohody uverejnenej s výzvou na jeho podporu, Tom nás požiadal, aby sme pripojili informáciu o tom, že aj na účet tohto združenia nabehli finančné dary od sponzorov vo výške cez 1 000 €. Sumu nám upresní čoskoro.

O svojich aktivitách Tom informuje na svojom blogu a aktuálne aj v krátkom videu.

Peter Kunder

* keď sa v článku hovorí o septembri, tak sa myslí obdobie do 28. septembra. Prípadné dary, ktoré boli/budú pripísané po tomto termíne, zahrnieme do budúceho vyúčtovania.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Bez lockdownu budú ťažké Vianoce, varujú niektorí experti

Nemocnice sa plnia, trend nie je dobrý, hovoria.

Dobré ráno

Dobré ráno: Ľudia sú frustrovaní, krokom vlády v pandémii neveria

Ľudia sú frustrovaní, hovorí Hřích.

Haščáka dobehla Gorila, šéfa Penty obvinili z korupcie

V sídle finančnej skupiny zasahovali desiatky policajtov.


Už ste čítali?