Nicholson v lete podporu nečerpal, opäť investigatigatívne pracuje

Autor: Aliancia Fair play | 28.9.2012 o 18:23 | Karma článku: 9,04 | Prečítané:  1362x

Výzvu podporiť Toma Nicholsona Aliancia Fair-play zverejnila 28. februára 2012. Na jeho účte sa odvtedy zozbierali tisíce eur. Prinášame o nich prehľad.

Rekapitulácia

Vo výzve na podporu Aliancia Fair-play prisľúbila, že v mene darcov urobí kontrolu účelnosti výdavkov minutých nad rámec dohodnutej sumy 2-tisíc € mesačne, ktorú Tom Nicholson nemusí podrobne vykazovať. Prvú súhrnú informáciu o podpore a jej využívaní v mesiacoch február až máj sme priniesli pred pár mesiacmi.

Príjmy

Tomovi od uverejnenia výzvy do konca septembra* nabehlo od darcov na účet:

22 274,54 € - v mesiacoch február až máj
1 857,70 € - v mesiacoch jún až september

24 132,24 € - spolu (február až september 2012)

 

Výdavky

Február - máj

Tom si za mesiace marec, apríl a máj uplatnil sumu  2 000 € (spolu teda 6 000 €), ktorú podľa dohody uverejnenej vo výzve na podporu, nemusí podrobne vykazovať.

Jún až september

V júni až auguste Tom pracoval na dokončovaní a propagovaní knihy o Gorile, ktorá konečne mohla vyjsť, a tak z peňazí od darcov nečerpal. V septembri publikoval na svojom blogu materiál, ktorý bol výsledkom jeho investigatívnej práce, ale z darovaných prostriedkov sa rozhodol nečerpať.

V mesiacoch jún až september 2012 teda Tom Nicholson z peňazí od darcov nečerpal vôbec.

Celkové výdavky (čerpaná čiastka) zostali aj po lete na výške 6 000 €.

Sumár február až september

Príjmy:    24 132,24 €
Výdavky: - 6 000,00 €

Zostatok:  18 132,24

Potvrdzujeme, že túto sumu (resp. výrazne vyššiu) mal Tom Nicholson ku dňu vyúčtovania (28. september 2012) na svojom účte. Podľa potvrdenia z banky mohol disponovať sumou 28 314,61 € - povolené prečerpanie na účte má Tom 3 500 €, takže účtovný zostatok tvorila suma 24 814,61 €.

(Suma je vyššia ako zostatok vyzbieranej sumy, pretože na tomto účte má Tom aj osobné financie - napr. honorár za knihu a pod..)

Kvôli vyššej transparentnosti sme sa rozhodli pripojiť aj tabuľku darcov za mesiace jún až september 2012 - miesto mien v nej uvádzame iniciály, aby každý darca dokázal verifikovať, že jeho dar prišiel na Tomov účet a bol zahrnutý do vyúčtovania ku dňu 28. septembra.*

Pri siedmych platbách (5; 5; 50; 10; 10; 5 a 10 €) z výpisu nebolo možné identifikovať darcu. Jeden dar vo výške 90 € nabehol na účet od právnickej osoby. (Aj tieto dary sú zahrnuté v súmári.)

Pre úplnosť

Tom založil občianske združenie s názvom „Pod povrchom". Hoci jeho financovanie nie je zahrnuté do pôvodnej dohody uverejnenej s výzvou na jeho podporu, Tom nás požiadal, aby sme pripojili informáciu o tom, že aj na účet tohto združenia nabehli finančné dary od sponzorov vo výške cez 1 000 €. Sumu nám upresní čoskoro.

O svojich aktivitách Tom informuje na svojom blogu a aktuálne aj v krátkom videu.

Peter Kunder

* keď sa v článku hovorí o septembri, tak sa myslí obdobie do 28. septembra. Prípadné dary, ktoré boli/budú pripísané po tomto termíne, zahrnieme do budúceho vyúčtovania.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.


Už ste čítali?