Road šou hľadá transparentného Štefana Harabina

Autor: Aliancia Fair play | 7.3.2011 o 13:43 | (upravené 26.7.2011 o 16:53) Karma článku: 10,35 | Prečítané:  2293x

Od prvého januára bola zákonom Súdnej rade vnútená otvorenosť. Súdna rada sa údajne potešila a jej predseda Štefan Harabin hneď na prvom verejnom zasadnutí oznámil cestu na východ, aby „národ vedel, že nemá problém s transparentnosťou“. Postupne vraj Súdna rada precestuje Slovensko smerom do Bratislavy.

Sninské rybníky (kde sa zajtra koná prvé výjazdové zasadnutie) sú ozaj centrom diania, ktoré majú široké masy slovenskej verejnosti po ceste. Na Sninské rybníky smeruje množstvo kvalitných ciest a frekventovanými autobusovými, či vlakovými spojmi sa to tam len tak hemží. Ak by chcel niekto vyraziť napríklad z Banskej Bystrice, najrýchlejšie sa tam dostane autom a zaberie mu to necelých 5 hodín! Akoby kameňom dohodil. Ako vtipkoval niekto v internetovej diskusii, nabudúce sa môžeme všetci pozrieť k Bakimu Sadikimu do Albánska, či rovno na Seychelly.

Súdna rada okrem toho oznamuje svoje rokovania tak s týždenným predstihom a preorganizovať si na rýchlo program podľa každého miesta, na ktoré si spomenie, nie je isto žiadnou prekážkou.

Zrejme v nás chce Súdna rada prebudiť vlasteneckú dušu a nechať nás spoznávať krásy našej vlasti, či dobrodružný charakter pri hľadaní dopravných spojov do odľahlých miest. Takto však chce prehnať nielen verejnosť, ale aj 24 kandidátov na členov disciplinárnych senátov, ktorých má vypočuť. Tým - na rozdiel od členov rady - nehradí nikto ani cestovné, ani ubytovanie.
Možno je však Štefan Harabin novodobým rozprávkárom, keď chce otestovať, ako veľmi majú kandidáti Súdnu radu radi a čo všetko sú ochotní podstúpiť pre funkciu. Táto cestovateľská prekážka teda nemusí byť posledná. V rozprávkach sa predsa podrobovali princovania chtiví až trojnásobným testom!

Súdna rada to s transparentnosťou myslí ozaj vážne a robí všetko preto, aby sme mohli byť vždy pritom. Ako sa písalo v médiách, ostatne schválila zaujímavú pracovnú cestu do Brazílie písomne bez prítomnosti verejnosti len deň po svojom riadnom verejnom zasadnutí. Aspoň že máme k dispozícii zvukové záznamy z jej rokovania. V jednom bode sa na zázname nachádza takáto pikantéria:

Hlas Štefana Harabina (ďalej ŠH): Predlož mi tento, aby som to čítal...

... ticho...

ŠH: To by som nechcel pred týmito... novinármi...

... nezrozumiteľný šepot...

ŠH: ... potom...

... šepot...

ŠH: ... per rollam...

... ticho...

(Poznámka: Per rollam - vybavenie spisu jeho rozoslaním všetkým aprobantom bez zvolania formálnej porady - www.cudzieslova.sk)Ako záznam ukazuje, na rokovaní Súdnej rady bol akýsi bod, ktorý chcel predseda odložiť len preto, že boli na rokovaní novinári. Ozaj pádny dôvod! Kto vie, či to nebola práve tá služobná cesta do Brazílie. Veď v časti záznamu naznačuje práve riešenie, ktoré má prísť potom a "per rollam." V tejto súvislosti treba poznamenať, že len za prvých 40 dní roka 2011 (odkedy musí podľa zákona rokovať verejne) hlasovala Súdna rada písomne – per rollam už 4 krát. V roku 2010 to bolo 6 krát za celý rok, v rokoch 2009 a 2008 to nebolo ani raz.

Oddanosť Súdnej rady otvorenosti je skutočne pôsobivá a napokon aj jej zmysel pre humor! Navrhujem pre ňu zriadiť ocenenie za reality humor roka! Dovidenia v Snine priatelia. Radi s vami v utorok 8. marca odpozorujeme rokovanie a podebatíme pri káve.

Mimochodom - takto vyzerá objednávka hotela, ktorú urobila Súdna rada. Zvláštne je, že objednávateľ napr. neuviedol počet osôb, ktoré budú ubytované na dve noci s plnou penziou. Napriek tomu Kancelária Súdnej rady nemala problém vykonať predbežnú finančnú kontrolu tejto objednávky.

za Alianciu Fair-play
Zuzana Wienk


PS: Na záver pripájam ešte drobnú pikantériu:

V piatok 4. marca sa konalo disciplinárne pojednávanie voči sudcovi Najvyššieho súdu Miroslavovi Gavalcovi preto, že sa obrátil so svojou osobnou žiadosťou na zlé pracovné podmienky údajne na nesprávny úrad.

Za tento čin a údajnú neodbornosť má byť jeden z výrazných kritikov súčasných pomerov v justícii vyzlečený z talára na návrh predsedu Najvyššieho súdu Štefana Harabina. Na pojednávaní sa zástupca predsedu Najvyššieho súdu nechal uniesť a pozabudol, že nie je v tomto procese sudcom riadiacim priebeh pojednavania, ale iba navrhovateľom. Vypočujte si nahrávku a hádajte, kam sa stratili sudcovia disciplinárneho senátu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.


Už ste čítali?